Trochę o dzieciach

Tak jak śpiewała niegdyś Majka Jeżowska (nazwisko przywołuję nie bez kozery), wszystkie dzieci są nasze, jednak nie w tym rzecz. Rzecz jest natomiast w innej piosence o dzieciach. Bardzo dobrej piosence (moim skromnym, jeżowym zdaniem) zespołu, zapewne dawno już zapomnianego, Turbo. Piosenka "Dorosłe dzieci" jest doskonała pod każdym względem i powinna być wymieniana jednym tchem, jeśli chodzi o hymny "czasu przemian", ale, tak jak w przypadku Majki Jeżowskiej, tutaj także nie o to chodzi. Nie chodzi mi wcale o patos. Chciałbym dokonać dość prostej analizy tekstu i przetransponować go na to, co tu i teraz. Go - ten tekst :)

Piosenka, bardzo miła dla ucha ballada, traktuje o tym, jak bardzo młodzi ludzie są wpuszczani w życiowe gówno przez dorosłych. Cytując za łysym wieszczem z Kielc (pozdrawiam miasto Kielce), tylko "nakazy, zakazy, przykazania moralne" (włażenie sobie w dupę, perwersje seksualne)[to już z innego tekstu, ale tak mi jakoś przypasowało]. Generalnie, System (drażni mnie to określenie, ale chwilowo nie mam nic lepszego) od bardzo dawna robi młodym ludziom większą sieczkę z mózgu, niż wszystkie telewizje, reklamy, pornostrony i inne szatany razem wzięte. Jako, że sam jestem młodym człowiekiem, mogę powiedzieć, że młodzi ludzie, wchodząc na głęboką wodę samodzielności odkrywają, jak bardzo byli okłamywani przez całe życie. Przykre... "...tylko wciąż nie wiemy jak żyć".

I tutaj chciałbym wprowadzić mojego boga z maszyny :)
Jakkolwiek dorośli by nam nie utrudnili, wolitywnie czy też nie, naszego startu w życie na swoim, tak chciałem powiedzieć - No do ciężkiej cholery, ze wszystkim was trzeba za rączkę prowadzić? Trochę samodzielności.
Tadam i dobranoc.meowmisery 08.11.2012, 23:46 89.228.202.163

to ja już nie wiem o co ci chodzi, albo wiem, ale może później powiem/zapytam

Jeż 08.11.2012, 23:26 89.228.207.77

"Prowadzenie za rączkę" nie dotyczyło tekstu piosenki, a transpozycji, o jaką się pokusiłem.

meowmisery 08.11.2012, 23:19 89.228.202.163

przecież wiesz, że nei chodzi tu o prowadzenie za rączkę...

© 2003-2007 copyright ownlog.com